Ehliyet Kursu Ne Kadar Sürer ?

Ehliyet Kursu Ne Kadar Sürer

Ehliyet kursu ne kadar sürer sorusu ehliyetsiz insanların en çok merak ettiği sorulardan bir tanesi dir. E-Sınav sistemi ile eski sınav sistemine göre çok daha kısa zamanda ehliyet alabiliyorsunuz. Her ayın 10 una kadar kayıtlar yapılır.

Ehliyet kursu ne kadar sürer sorusu ehliyetsiz insanların en çok merak ettiği sorulardan bir tanesi dir.

E-Sınav sistemi ile eski sınav sistemine göre çok daha kısa zamanda ehliyet alabiliyorsunuz. Her ayın 10 una kadar kayıtlar yapılır. Kursun belirleyeceği teorik ders programına göre sınıf eğitimlerinizi alırsınız. Teorik eğitimlerin izin bitiminde size elektronik sınav randevunuzu alırız. İstanbul’da 12 tane E-Sınav merkezi bulunmaktadır. Genelde sınav randevusu randevu alma işlemi yaptığımız andan itibaren sınav günü yaklaşık 20-25 gün sonraki tarihe çıkmaktadır. Bu durum o ay ki genel yoğunluk düşünüldüğünde daha da erken çıkabilir. Ya da daha az yoğun olan sınav merkezleri tercih edilirse daha erken sınava girmek mümkün olabilir. Bu durumda Sürücü Kursu sizi yönlendirecektir.

Teorik sınavımızı başardıktan sonra sıradaki direksiyon sınavına girebilirsiniz. Direksiyon sınav tarihleri genelde her ayda bir ya da iki tane bulunur. Yani aslında Ehliyet kursu ne kadar sürer sorusunun cevabı derse başladıktan sonra adayımız her iki sınavı da birinci sınav hakkında başarırsa yaklaşık 45-60 içinde ehliyet sahibi olur.

İki sınavı da başardıktan sonra 3-7 iş günü içerisinde Milli Eğitim Bakanlığının onayladığı sertifika hazır olacaktır. randevu.nvi.gov.tr internet sitesinden randevu alarak bizden teslim aldığınız Sertifika Dosyanız ile beraber Nüfus Müdürülüğüne başvuru yapmalısınız.Ehliyet harcı,kart bedeli ve emniyet vakıf bedelini ödeyerek makbuzları dosyanıza eklemeniz gerekmektedir.

BİZE ULAŞIN

ADRES

Zeytinlik Mah. Fahri Korutürk Cad.
No:39 GÜR ÇARŞI Kat:4

BAKIRKÖY/ İSTANBUL

TELEFON

0212 220 33 20

0552 202 33 20