Sürücü Kursu Seçerken

Sürücü Kursu Seçerken

Yeni yönetmeliklerle beraber zorlaşan ehliyet sınavları, adayların iyi hazırlanmasını gerektirmektedir. Özellikle direksiyon sınavında hata tolerans sayısının azaltılması ve sınav süresinin uzatılması direksiyon sınavını

SÜRÜCÜ KURSU SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR ?

Yeni yönetmeliklerle beraber zorlaşan ehliyet sınavları, adayların iyi hazırlanmasını gerektirmektedir. Özellikle direksiyon sınavında hata tolerans sayısının azaltılması ve sınav süresinin uzatılması direksiyon sınavını zorlaştırmaktadır. Bunları da düşündüğümüzde bir sürücü adayının sürücü kursunun seçerken dikkat etmesi gereken hususları maddeler halinde sıraladık.

Direksiyon Eğitimleri Süresi ve İçeriği

Direksiyon sınavında toleransların azaltılması ve ehliyeti aldıktan sonra da trafiğe çıkacağınızıda düşünürseniz Sürücü Kursu’nuzdan iyi bir Direksiyon Eğitimi almamız önemlidir. Otomobil ehliyeti alan bir sürücü adayının 16 saat eğitim hakkı vardır.Öncelikle direksiyon eğitiminiz birebir olmalıdır sizin dışınızda başka aday araçta bulunmaması önemlidir. 1 Direksiyon ders saati 50 dakika ders 10 dakika mola şeklinde tamamlanmaktadır. Eğitiminizin bir çoğu akan trafikte gerçekleştirilmesi gerekir. Direksiyon Eğitimi konusu kayıt görüşmesinin en önemli ve en uzun konusudur ve Sürücü Adayı bütün bilgileri detaylı bir şekilde öğrenmesi faydasını olacaktır. “biz size öğretiriz” , “sınav yerinde birkaç tur atarız” , “öğrenene kadar öğretiriz” gibi söylemlere dikkat edilmelidir.

Yönetmelikte bulunmayan ek ücret uygulamaları

Genel anlamda adayların en çok mağduriyet yaşadı konulardan biriside ek ücret uygulamasıdır. Bazı sürücü kursları süreç devam ederken adaya olmayan ek ücretler icat edip bu Paraları adaydan toplamak istemektedir. Sürücü Kursu ücretinizin dışında 90TL lik teorik sınav harcını ve 120 tl lik direksiyon sınav harcını vardır. Bu ücretler dışında Dosya parası, direksiyon sınavı ek Bedeli gibi ücretler sürücü kursunun uydurmasıdır. Bu konuların kayıt görüşmesi esnasında görüşülmesi ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın aday sözleşmesinin yapılması sizi bu ücretlerden koruyacaktır.

BİZE ULAŞIN

ADRES

Zeytinlik Mah. Fahri Korutürk Cad.
No:39 GÜR ÇARŞI Kat:4

BAKIRKÖY/ İSTANBUL

TELEFON

0212 220 33 20

0552 202 33 20