E-SINAV

E-SINAV

Artık ehliyet sınavları E-Sınav yöntemi ile yapılmaktadır.Ehliyet sınavlarında klasik sınav yani cevap anahtarına işaretleme yaparak girilen sınav dönemi bitmiştir.Ehliyet sınavları artık elektronik ortamda yapılmaktadır.

E-Sınav

Artık ehliyet sınavları E-Sınav yöntemi ile yapılmaktadır.Ehliyet sınavlarında klasik sınav yani cevap anahtarına işaretleme yaparak girilen sınav dönemi bitmiştir.Ehliyet sınavları artık elektronik ortamda yapılmaktadır.Adaylarımızın teorik eğitimi tamamlanınca randevusu alınır ve randevu saatinde sınav merkezine giderek sınavını gerçekleştirir.

E-SINAV SÜRESİ VE BAŞARI ORANI NEDİR

Sınav süresi 45 dakikadır. Sınavda 50 soru sorulur en az 35 doğru yapan aday başarılı olur. E-Sınav sisteminde ise belirli bir sınav tarihi yoktur bu merkezlerde her gün sınav yapılır. Elektronik sınav sisteminin amacı adayların merkezi sınav tarihini beklemeden kısa sürede ehliyet sınavına girmelerini sağlayarak ehliyet alma sürecindeki süreyi azaltmayı amaçlamaktadır.

E-SINAV NASIL OLUYOR

Elektronik sınav kalem, kağıt kullanmadan, dokunmatik ekran yardımıyla soruların çözüldüğü bir sınav sistemidir. Sorular sırayla ekrana gelir herhangi bir soruyu çözdükten sonra sıradaki soru butonuna tıklayarak bir sonraki soruya geçebilirsiniz. Cevapladığınız Ya da boş bıraktığınız herhangi bir soruya tekrar geri dönüp cevabını değiştirebilir yada yeniden cevaplayabilirsiniz. Bü

BİZE ULAŞIN

ADRES

Zeytinlik Mah. Fahri Korutürk Cad.
No:39 GÜR ÇARŞI Kat:4

BAKIRKÖY/ İSTANBUL

TELEFON

0212 220 33 20

0552 202 33 20